24 Haziran 2012 Pazar

MERKEZİ UYDU ANTEN TESİSATI

        Merkezi uydu anten tesisatı; apartman, okul, işyeri, otel gibi çok kullanıcılı uygulamalarda kullanılır. Bu sistemin faydası her abone için bir anten kullanılmadığı için görüntü kirliliği ve anten kargaşası olmamasıdır. 
        Yukardaki uygulamada çoklu şalter (Multi Switch) kullanılmıştır. çanak anten ve LNB'ler ortak kullanılmaktadır. Her kullanıcının müstakil receiver'i vardır. Kullanıcılar ilgili uydulardaki yayınları istedikleri gibi izleyebilirler. Bu uygulama apartmanlarda kullanmak için kullanışlı bir yöntemdir.

        Bu uygulamada isekaç tane kanal izlenmek isteniyorsa o kadar receiver olmak zorundadır. Receiverlerden elde edilen kanal yayınları bir Santralde birleştirilerek ortak yayın olarak kullanıcılara gönderilir. Kullanıcılar anten kablosu aracılığı ile aldıkları yaınları TV den frekanslarını ayarlamak sureti ile izleyebilirler. bu uygulama otellerde kullanmak için kullanışlı bir yöntemdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Şebekeden Bağımsız Çalışan Fotovoltaik Elektrik Üretim Sistemi

    Şebekeden bağımsız (Off Grid) güneş ışınlarını doğrudan elektriğe dönüştüren fotovoltaik bir elektrik üretim sistemine ait elektrik dev...