11 Temmuz 2015 Cumartesi

Mesleki ve Teknik Eğitim Mezunlarının Avantajlı Tercih Alanları

          Temmuz 2015 döneminde üniversite tercihi yapacak öğrencilerimizin dikkatine!      
          2015 yılı Yüksek öğretim programları ve  kontenjanları kılavuzuna göre; Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarının sınavsız olarak başvurabileceği ön lisans programları Tablo 6 C de belirtilmiştir. Sınavsız tercih edilebilecek bu ön lisans programları, Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı mezunları için şöyledir.


         Sayfa 499'da verilen tabloya göre dal ayrımı yapılmaksızın Alanımızın tüm mezunları ilgili ön lisans programlarını tercih edebilirler.
         Ayrıca YGS ve LYS sınavlarına katılmak ve yeterli puanları almak kaydıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Kontenjanı olarak adlandırılan avantajlı lisans programlarına da başvuru yapabilmektedirler.
Bu programlar Tablo 6 B 2'de verilmiştir. 

        Sayfa 490'da verilen tabloda Teknoloji Fakültelerindeki M.T.O.K. kontenjanlı programlar görülmektedir. Ayrıntılı bilgi için kılavuzu okuyabilir yada bir uzmandan destek alabilirsiniz. Bu programları tercih edenlerde aranacak özellikleri mutlaka okuyunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Şebekeden Bağımsız Çalışan Fotovoltaik Elektrik Üretim Sistemi

    Şebekeden bağımsız (Off Grid) güneş ışınlarını doğrudan elektriğe dönüştüren fotovoltaik bir elektrik üretim sistemine ait elektrik dev...