1 Ocak 2014 Çarşamba

TRANSFER PANOSU

        Elektrik enerjisi kesintiye uğradığında bir jeneratör kullanımı yaygın bir davranıştır. Jeneratörden elde edilen elektrik tüketiciye verilirken yapılması gereken bazı teknik uygulamalar vardır.
        Bunların en basiti; Sayaç önündeki kolon sigortasını indirip, jeneratörden elde edilen enerjiyi örneğin evin bir prizinden giriş yaparak besleme yapılabilir. Sigortalar da uyumlu ise evde aydınlatma ve priz devreleri sorunsuz çalışacaktır. Şebeke elektriğinin geldiği anladığınızda, bu işlemleri tersinden başlayarak uygulayıp eski haline getirebilirsiniz.
        Bunların yanı sıra transfer işlemi için bir elektrik devresi (Transfer Panosu) kullanmak akıllıca ve otomatik çalışan bir uygulamadır. Şekilde otomatik bir transfer panosuna ait kumanda ve güç şeması görülmektedir.
  

1 yorum:

  1. Merhaba evde jenaratör kullanmak için transfer panosu yapmak istiyorum ama sizin resminizdeki değerler nedir yazılı olmadığı için yapamadım.

    YanıtlaSil

Şebekeden Bağımsız Çalışan Fotovoltaik Elektrik Üretim Sistemi

    Şebekeden bağımsız (Off Grid) güneş ışınlarını doğrudan elektriğe dönüştüren fotovoltaik bir elektrik üretim sistemine ait elektrik dev...